MIJA 786 DZIEŃ REALIZACJI PROJEKTU start rss


fot-juliaf-sxc-hu

Projekt

W ramach Projektu zaplanowano przetestowanie nowego narzędzia w obszarze prawa jazdy kategorii B, podstawowej kompetencji ułatwiającej oraz umożliwiającej aktywność zawodową i społeczną.

sala2

Media

Wszystkich, którzy dostali informację o zakwalifikowaniu do projektu PI MIGACZ zapraszamy na pierwsze spotkania organizacyjne dla grup testujących. więcej »

www.korzeniec.pl

Partnerzy

Zawiązane Partnerstwo ma zapewnić wieloaspektowe i kompleksowe spojrzenie na Projekt, maksymalizację efektywności podejmowanych decyzji i minimalizowanie ryzyka poprzez wspólne zarządzanie.

 

18 czerwca 2013 Start / Media

Jak zdobyć prawo jazdy – KROK 2 (KURS PRAWO JAZDY) i KROK 3 (EGZAMIN)

Kurs na prawo jazdy oraz egzamin składa się z dwóch części, teoretycznej oraz praktycznej...


Pierwsza część TO EGZAMIN TEORETYCZNY – TEST:

Na egzaminie z części teoretycznej (test) jest razem 20 pytań. Jeżeli uda się i otrzyma się 68 punktów to zdaje się część teoretyczną i można dalej zdawać część praktyczną (jazda). Jeżeli otrzyma się 67 punktów egzamin teoretyczny nie będzie zdany i trzeba go powtórzyć. Wszystkich pytań jest 20, za jedno pytanie można otrzymać 3 punkty, za inne pytanie można otrzymać 1 punkt, ale wszystkich punktów trzeba otrzymać 68.

Druga część to EGZAMIN PRAKTYCZNY – składa się z pięciu różnych zadań:

 1. Pierwsze zadanie – dotyczy świateł drogowych (światła przeciwmgielne, światła zatrzymania stop, światła awaryjne, światła wsteczne „r”, kierunkowskazy prawy, lewy).
 2. Drugie zadanie – dotyczy płynów (płyn chłodzący, płyn hamulcowy, poziom oleju w silniku).
 3. Trzecie zadanie – włączyć silnik popatrzeć w lusterka, upewnić się że nic nie ma i można zacząć jazdę.
 4. Czwarte zadanie – jazda po łuku. Najpierw trzeba jechać po łuku do przodu. Nie wolno najechać na białą linię. Jeżeli delikatnie najedzie się na białą linię kołem można powtórzyć zadanie drugi raz. Jeżeli przekroczy się białą linię kołem, egzamin nie będzie zdany. Jeżeli uda się jazda do przodu trzeba tak samo jechać po łuku do tyłu. Trzeba jechać dokładnie, powoli, nie wolno zatrzymać samochodu.
 5. Piąte zadanie – ruszanie pod górkę. Trzeba dojechać do białej linii zatrzymać się i zaciągnąć hamulec ręczny. Upewnić że nie ma nic, można spuścić hamulec i ruszyć do przodu. Auto może tylko zjechać do tyłu 20 centymetrów. Jak będzie więcej np. 25 centymetrów egzamin nie będzie zdany.

Jeżeli ruszanie pod górkę udało się będzie jazda na miasto. Jazda będzie trwała około 40 minut . Egzaminator będzie mówił gdzie trzeba jechać.


ankieta

 • Czy dzięki informacjom z naszej strony dowiedziałeś(aś) się czegoś nowego na temat problemów osób niesłyszących z uzyskaniem prawa jazdy?

przejdź do ankiety »

uwaga! zmiana siedziby biura projektu

czytaj więcej »

pakiet migacz

Opracowany w Polskim Języku Migowym, multimedialny (nagrania/filmy) zestaw edukacyjny złożony z następujących elementów:

 • słownika pojęć abstrakcyjnych z zakresu prawa jazdy,
 • kodeksu drogowego,
 • podręcznika i zestawu ćwiczeń przygotowujących do egzaminu wraz z interpretacją znaków drogowych,
 • kursu pierwszej pomocy,
 • testów,
 • instrukcji dla użytkowników.

czytaj więcej »

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Copyright © 1997 - 2015 Otawa Group. Wszelkie prawa do serwisu zastrzeżone. Rozpowszechnianie za zgodą właścicieli Otawa Group.

Polityka Cookies